0%

Стем-мастеринг

Стем-мастеринг — це більш розширений вид мастерингу, який додатково включає в себе етап фінального зведення (mixing) треку. З цим видом онлайн-мастерингу ви надаєте нам декілька стерео-файлів вашого треку. Кожний аудіофайл містить один або декілька елементів міксу. Ці файли називають групами (groups) або стемами (stems).

Які переваги стем-мастерингу?

Стем-мастеринг дає нам можливість робити зміни в одних елементах міксу, не впливаючи на інші. Під час стем-мастерингу ваш трек розділений на декілька стемів, і ми можемо змінювати один стем, не міняючи інші. Давайте розглянемо детальніше.

Приклад 1:

Ваш вокальний трек має "сC" звуки, які звучать голосно. Стем-мастеринг дозволяє нам працювати з вокалом окремо від всього міксу. Ми корегуємо високі частоти тільки вокального треку, не впливаючи при цьому на високі частоти в решті міксу.

Приклад 2:

Давайте уявимо, що в міксі забагато субнизьких частот на бас-гітарі. Маючи стем бас-гітари окремо, ми можемо еквалізувати його, не впливаючи на бас-бочку.

Як вибрати стеми?

Як розділити мікс на стеми залежить від типу музики та особливостей вашого міксу. Як правило, в стемах нам потрібні найбільш важливі елементи треку. Також можна зробити стеми для елементів, які на вашу думку можуть бути проблемними в міксі. Якщо це популярна музика з вокалом, то вам потрібно зробити такі стеми:

- BASS DRUM
- SNARE DRUM
- DRUMS&PERC
- BASS
- SYNTHS
- GUITARS
- LEAD VOCALS
- BACK VOCALS
- SFX

Як підготувати ваш трек для стем-мастерингу?

Зробити стем-файли для мастерингу зовсім не важко.

Ось декілька порад:

- визначте, для яких елементів мікса ви хочете зробити стем-файли
- включіть режим "solo" на потрібних треках для стем-файлу
- виключіть всі компресори та лімітери на основному виході чи мастер-фейдері
- виключіть dithering та noise shaping
- перевірте вихідний рівень після виключення компресорів та лімітерів і переконайтесь, що він не кліпує. Значення пікового рівня повинні знаходитись між -12 та -0,1 dB
- пропишіть (bounce) трек у форматі "wav" 24 bit з частотою дискретизації вашого проекту, але не менше, ніж 44.1kHz
- імпортуйте всі стеми у DAW та прослухайте, чи коректно вони експортувались

Як замовити стем-мастеринг?

Поки автоматичне замовлення на стадії розробки, ви можете викласти файли на будь-який файлообмінник і прислати нам посилання та ваші побажання на studio211@ukr.net.

Результат мастерингу

Звісно, результат мастерингу залежить від наших вмінь та досвіду. У нас за плечима понад 20 років досвіду мастерингу музики різних жанрів. Протягом цих років у нас було безліч задоволених клієнтів. Ви можете ознайомитись на сайті з переліком наших робіт.

Однак результат мастерингу також залежить від ваших особистих побажань та якості вашого міксу.

Ваші особисті побажання

- розкажіть нам який звук вам потрібний, або чого по ваших відчуттях не вистачає в міксі. Під час завантаження треків ви можете залишити коментарі. Після завантаження та під час мастерингу ви можете надсилати нам приватні повідомлення. Мастеринг-інженер прочитає і прійме до уваги їх під час роботи. Якщо у нас виникнуть запитання, ми напишемо вам.
- завантажте референс трек разом з треком для мастерингу. Референс треком може бути версія пісні з вашим мастерингом або трек, який ми б могли використовувати як приклад звуку, що вам підходить.

Якість вашого міксу

- використовуйте якісні звуки / семпли / синтезатори / записи
- чим краще ваш мікс звучить до мастерингу, тим кращий результат буде після мастерингу.
- послухайте ваш мікс на різних акустичних системах.
- переконайтесь, що ви правильно підготували пісню до мастерингу.

НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ

Телефон:

+380674420102

E-mail:

studio211@ukr.net

Facebook